Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Z linii frontu - O gospodarce okiem przedsiębiorcy Z linii frontu - O gospodarce okiem przedsiębiorcy Z linii frontu - O gospodarce okiem przedsiębiorcy

26.09.2016
poniedziałek

Ostrzeżenie przed oszustem

26 września 2016, poniedziałek,

Wśród wielu efektów zalewu biurokracji mamy także tresurę przedsiębiorcy za pomocą urzędniczego lingo opartego na skrzyżowaniu prawniczego bełkotu oraz zastraszania.

Przeciętny (a nawet ponadprzeciętny) przedsiębiorca nie jest się w stanie przed nim obronić, bo zna się na swoim biznesie, a nie na prawie. W tej sytuacji domyślną reakcją jest spolegliwość i minimalizacja konsekwencji. Kilkaset złotych kary czy opłaty to optymistyczna wersja.

Na tym automatycznym warunkowaniu żerują oszuści. Oto przykład pisma, jakie dziś otrzymałem:wezwanie2Ten sposób oszukiwania przedsiębiorców jest znany od jakiegoś czasu. Oszust udaje państwową instytucję i żąda zapłaty niemałej, ale możliwej do wyasygnowania kwoty – właściwie nie wiadomo, dlaczego. Zresztą konieczność zapłaty to jedyna informacja, jaką można łatwo wydobyć z tego bełkotu.

Póki co pozostaje ostrzegać, by jak najmniej osób dało się oszukać, bo na usunięcie praprzyczyny problemów raczej nie ma co liczyć.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Naprawdę da Pana te głupie 290 zł jest problemem?

  2. Panie Tomaszu , ja dostalem cztery takie pisma z trzema roznymi kwotami , a gdy otwieralem firme, Pani w Urzedzie mnie przestrzegla zebym uwazal na oszustow ktorzy na pewno wysla takie pismo.
    No i jak te panstwo dziala? skoro nie potrafi samo sie obronic przed ludzi podszywajacych sie po nie?

css.php