Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Z linii frontu - O gospodarce okiem przedsiębiorcy Z linii frontu - O gospodarce okiem przedsiębiorcy Z linii frontu - O gospodarce okiem przedsiębiorcy

27.07.2014
niedziela

Czarna seria

27 lipca 2014, niedziela,

No to mamy czarną serię. Najpierw 400 milionów dla LOT-u – z możliwym rozszerzeniem wsparcia do okrągłego miliarda. Niedługo potem odroczenie 300 milionów składek ZUS dla Kompanii Węglowej (plus kilka innych metod wsparcia górnictwa bezpośrednio z kieszeni obywateli). Teraz 900 milionów ma wypłacić BFG klientom SKOK „Wspólnota”.

Wszyscy pamiętają historię SKOK-ów. Jedna z opcji politycznych wymyśliła sobie własne instytucje finansowe, poza wszelka kontrolą. Podlane patriotycznym sosem „polskości”, miały one odbić rynek z rąk niedobrych zagranicznych banków. Zapewniono im polityczne wsparcie, w zamian za co one zapewniły finansowanie. A mogły to robić, bo konsekwentnie blokowano możliwości kontroli tego, w jaki sposób obracają pieniędzmi swoich członków. Wszelkie próby zmiany tego stanu rzeczy były głośno oprotestowywane jako zamach na politycznych przeciwników.

W końcu stało się, SKOK-i musiały pokazać swoje księgi, za to na wszelki wypadek objęto je gwarancjami depozytów takimi jak banki. Spodziewano się zobaczyć obraz nędzy i rozpaczy. Okazało się oczywiście, że były źle zarządzane, a środki marnotrawiono. KNF podjął decyzję o upadłości SKOK „Wspólnota”, kilkanaście innych podlega programom naprawczym.

Zapewne jest to poczekalnia dla kolejnych upadłości – bo ujawnienie zbyt wielu takich przypadków naraz mogłoby zachwiać systemem. Bankrutujące SKOK-i będą więc zamykane pojedynczo. Oczywiście lepiej to rozwiązać w ten sposób, bo inaczej mielibyśmy do czynienia ze wstrząsami, przy których Amber Gold to drobiazg. Jednak niepewność co do tego, jak się rzeczy mają, pozostaje.

Pozostaje jednak pytanie, dlaczego kolejne nasze miliardy są marnowane na idiotyczne polityczne projekty. Może i jesteśmy bogatym krajem, ale na pewno nie aż tak, by wyrzucać w błoto takie pieniądze. Zapowiedzi powołania do życia kolejnych „inwestycji polskich” albo „lokalnego championa” powinny wywołać protesty uliczne. Masowe.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 40

Dodaj komentarz »
 1. Jeżeli można mówić o SKOKACH to jakoś przedziwnym trafem zaczęły mieć kłopoty po poddaniu ich pod nadzór podatkowy przez PO. Pamiętając o tym co się działo z kolejami śląskimi nie zdziwiłbym się, że nadzór podjął działania mające doprowadzić do bankructwa. W końcu czego się spodziewać po członkach PO Pachołkach Oligarchów pozostających na żołdzie Berlina. A jak to pan skomentuje nagłą dymisję z powodu rzekomo zdrowotnych problemów członka mafii gliwickiej niejakiego Henryka Małysza.

  Wiem wiem według pana jest on po prostu ofiarą tego bezwględnego państwa, którego instytucja pod naciskiem dziennikarza Dariusza Jezierskiego ośmieliła się przeprowadzić kontrolę w PRUIM. Co można sądzić o tych wszystkich przedsiębiorcach przyznających Małyszowi rozmaite laury pomimo, że ten pan łamał prawo. No tak ale przecież prawo tylko powinno obowiązywać zwykłych ludzi a nie tych, którzy są członkami mafii oligarchicznej chronionej przez Bronisława Komorowskiego, Jana Kaźmierczaka, Jerzego Buzka nieprawdaż.

 2. „Jeżeli można mówić o SKOKACH to jakoś przedziwnym trafem zaczęły mieć kłopoty po poddaniu ich pod nadzór podatkowy przez PO.”
  Tzn zaczeły mieć kłopoty, gdy ich finanse stały się bardziej jawne? 😉

 3. „Nadzór nad działalnością KNF sprawuje Prezes RM”
  A czym konkretnie KNF zaszkodziła SKOKom?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Generalnie:Balcerowicz,o czym pisze do znudzenia,mial 100% racje z prywatyzacja.Ale ,takze piszacy tu,sa ofiarami dosc znanego fenomenu psychologicznego:jak sie cos nie zna ,jest sie przeciw i odzruca sie to!!
  W koncu ten system,jakis pajac polski nazwal go systemem Sachsa,dziala od 19 wieku w obecnym RFN.
  Saurom:ty nie przyjmujesz do wiadomosci,ze wszystkie koleje Europy sa dotowane,bo,czego nie przyjmujesz do wiadomosci…….wynaleziono auta!!!!!

 6. W Polsce nie ma niezaleznych instytucji. Wszystko jest upartyjnione i skurwione. Podlega pod partyjny nepotyzm i jest pod nadzorem dyktator Donka.

  W sprawie Skok jest oczywiste ze KNF nie wykonuje swych elementarnych obowiazkow. Bo partyjniacy nie wiedza i nie potrafia,… I po co KNF wogole istnieje. Nadzor na instytucjami finasowymi powinnien byc w NBP. Podobnie po co RPP istnieje. To rowniez rola NBP.

  W Polsce jest duzo instytucji i organizacji ktorych jedym celem jest stwarznie posadki dla partynjnych kolesi. To forma okradania podatnika.

 7. P.dr Kasprowicz:to o czym sie obecnie dyskutuje w KW, o weglu kam,dokonano przed 60 laty w RFN.Wegiel niemiecki mial te same problemy,jak polski,ale dla elektrowni importuje sie go.Wie Pan,ja bym tych z Bozej laski polskich ekspertow posadzil nad brzegiem Renu!
  Tam siedzac :
  -zrozumieli by co tj.tani wegiel
  -rozpoczeli by finansowanie odbudowy zeglugi oplacalnej na Odrze i Kanale Gliwickim

 8. Do dr Kasprowicza!LOT itp,to tylko kolejne idiotyczne bledy salonu w KW.
  Jestem dumny do dzis,ze bralem udzial w historycznym ,chyba w maju 1981,zebraniu PTE w ktorym dr Balcerowicz okresli zarysy tego co mu sie czesciowo udalo zrealizowac w KW!!
  KW=Krolestwo Warszawskie!

 9. witam,

  bardzo miły do czytania artykuł, idealny do kawki z rana 🙂

 10. Pisze pan jeszcze że rzekomo uniknięto wstrząsów na większą skalę niż Amber Gold. No to może pan wyjaśni jak to było możliwe, że człowiek skazany wyrokiem sądowym mógł spokojnie działać. Czyżby przyczyną była ochrona zapewniona przez polityków partii Pachołki Oligarchów alias Platforma Obciachu domyślam się że większość z tych pieniędzy ukradzionych zwykłym ludziom znalazła się na kontach pomorskiej PO. Domyślam się, również że zapewne Marcin P szybko wyjdzie na wolność.

 11. POWIEM TAK, MEDIA WSPÓLNIE Z POLITYKAMI OGŁUPIAJĄ POLAKÓW TEMATAMI ZASTĘPCZYMI,!!MAŁO KTO WIE CO RZECZYWIŚCIE DZIEJE SIĘ W NASZYM KRAJU!!GDYBY OBYWATELE WIEDZIELI DAWNO WYSZLI BY NA ULICĘ, MYŚLĘ,ŻE BYŁY BY TO ROZRUCHY JAK W LATACH 60-TYCH UBIEGŁEGO WIEKU NA ZACHODZIE!!POZIOM ZIDIOCENIA I BUTY POLITYKÓW, NIE TYLKO Z WARSZAWY ALE LOKALNYCH, JEST JUŻ NIE DO PRZYJĘCIE!!DZIWNE,ŻE W KRAJU KTÓRY KREUJE SIĘ NA POWAŻNE PAŃSTWO UNIJNE, DZIEJĄ SIĘ TAKIE RZECZY, MIEDZY INNYMI JAK TE OPISYWANE W WW. ARTYKULE!!MNIE NAJBARDZIEJ PRZERAŻA TRIUMF I CORAZ WIĘKSZA RZESZA POPARCIA NACJONALISTÓW I RASISTÓW, A TO MIMO ŚMIECHU MEDIÓW JEST GROŹNE!!AMEN.

 12. Ilosc instytucji i agencji ktore ne wywiazuja sie z obowiazkow zdumiewa. Nie tylko KNF. Np rzecznik praw obywatelskich w kraju rzekomo demokratycznym przez 11 lat nawet nie wypowiedzial sie o tajnych wiezieniach i katowniach w Polsce ??? Ani rzecznik do spraw rownego traktowania. A rzecznik do spraw dziecka nie potepil kk pedofili (tej seksulanej) ani pedofili ekonomicznej. Bo obciazanie dzieci dzisiejszymi kosztami rzadu i administracji jest pedofilia ekonomiczna. PKW natomiast nie nadzoruje partii politycznych w ktorych dyktatorzy szaleja nie postrzegajac najbardziej elementanych zasad demokratycznej praworzadnosci. Ani PKW nadzroruje finanse parti ani kwalifikacje osob ubiegajacych sie o stanowiska publiczne po przez wybory. Np na listach wyborczych kandydowali tacy spece jak kowale, szczwaczki, motorniczy tramwaju, pilkarze, bokserzy, skoczek narciarski, modelka, …. i historycy. Czesc z nich dostala sie do Semu, Senatu, PE, samorzadow,… Nawet ci bez doswiadczenia zawodowego ktorzy nawet kioskiem Ruchu nie kierowali.

 13. A jak tam panie Kasprzycki to Pendolino, które miało jeżdźić po polskich torach, może pan pochwali się czy już jakiś się pojawił. Nie, nie pojawił się dlaczego czyżby dlatego, że rozstawienie torów nie jest odpowiednie dla kół pociągu. Może jako dociekliwy dziennikarz zada pan pytanie po co kupowano pociąg który nie będzie jechał? Dociekliwy bezstronny dziennikarz zadałby również pytanie ile pieniędzy poszło za przekręt do kieszeni polityków PO?….Nie zada pan tych pytań ja pana rozumiem w końcu przecież za 590 tysięcy złotych łapówki opłaca się przymknąć oko na przekręty PO. W końcu przecież według ucznia Leszka B Polska nie powinna mieć żadnego przemysłu własnego systemu bankowego powinna być kolonią obcych państw nieprawdaż.

 14. Wasze „polityczne’ komentarze są zaiste rozczulające – jeden słodko pierdzi Jarkowi, inny Donaldowi, a trzeci wreszcie jest bojowo antysystemowy. A mnie w tym wszystkim wkurza jedynie to, że po raz kolejny z moich i Waszych pieniędzy zafundowano ochronę inwestycji ludziom, którzy bardziej lub mniej świadomie decydowali sie na większe odsetki od oszczędności w instytucji, która nie była zobowiązana do odprowadzania rezerw obowiązkowych. Na moje oko ochrona winny być objęte wyłącznie depozyty założone po objęciu SKOK-u nadzorem KNF; ci, którzy wpłacili wcześniej powinni iść z takimi samymi torbami jak klienci AmberGold.
  A np. o takim SKOK Wołomin jeszcze wiele „dobrego” usłyszymy…

 15. Saurom:juz 22.07 napisalem ci,co mysle o twojej wiedzy ekonomicznej -nie blaznij sie dalej!!!!Prosze!!!????

 16. SKOKI inwestuja, np. w rozne „pozyteczne” wydawnictwa i filmy o „polskim” papiezu… czy wspieraja tez kosciol katolicki na inne sposoby?

 17. Luap
  28 lipca o godz. 18:10

  A jakie tym masz kompetencje pewnie takie sam jak ja więc czemu sam nie milczysz?

 18. Saurom:nie odp.na zarzut dot.Andrzej 52, a wiec dla mnie jestes zwyklym oszustem!!!

 19. Luap żałosny jesteś znasz mnie może udowodnisz konkretnie kiedyż to i gdzie popełniłem jakieś oszustwo. Co ty wiesz o mnie? A może sam się pochwalisz co takiego zrobiłeś poza opluwaniem innego uczestnika w komentarzu. Ja sie tym co robiłem nie przechwalam. Skoro tak chętnie opluwasz innych wzywasz, żeby odpowiedzieli sam się pochwal czy brałeś udział kiedykolwiek w jakiejś działalności obywatelskiej. A moze jesteś taki mocny tylko w komentarzach

 20. Luap jeszcze jedno skoro twierdzisz, że mnie znasz i wiesz kim jestem podaj moje imię i nazwisko i może jeszcze nazwisko tej ofiary którą miałem rzekomo oszukać. W końcu nie powinno ci to sprawić trudności a może również spełnisz powinność obywatelską ostrzegając innych przed oszustem.

 21. @ Luap
  „Jestem dumny do dzis,ze bralem udzial w historycznym ,chyba w maju 1981,zebraniu PTE w ktorym dr Balcerowicz okresli zarysy tego co mu sie czesciowo udalo zrealizowac w KW!!”
  Sam Sachs po latach doszedl do wniosku ze jego plan po prostu nie dzialal zgodnie z zalozeniami, bo poprzez gwaltowne przesterowanie gospodarki z systemu centralnego planowania na spontaniczny kapitalizm wyszla hebryda ktora juz w innych krajach przed Polska nie zdala egzaminu. Efektem koncowej tego planu jest przekazanie majatku narodowego grupie cwaniakow ktorzy o gospodarce kapitalistycznej nie maja zielonego pojecia. Oni wiedza komu i gdzie wreczacd lapowki. Jednym slowem system ktory powstal dzieki planowi Sachsa posiada cechy ekonomicznej hybrydy ktor aposiada wady systemu planowania centralnego jak tez gospodarki rynkowej. Jej charakterystycznym elementem jest partyjny depotyzm, pierwszy milion trzeba ukrasc oraz zasada wrecz znana kazdemu politykowi czyli TKM (teraz k…wa my), a wiec wymiana kadr obcych na swoje niezaleznie od tego czy kompetentne, uczciwe, profesjonalne, byle kolesie, rodziny, czy oligarchowie sypiacy do kieszeni przy pomocy etatow: patrz Kwasniewski doradca Kulczyka. Nie wiem czy to co napisalem wogole rozumiesz?
  Sadzac z wczesniejszych twoich tekstow masz problem ze zrozumieniem tekstu na 3 linijki.

 22. Dr Kasprowicz:pisz pan sobie do tych polglowkow dalej!!!!!!

 23. BFG to nie budżet. To kasa ze składek płaconych przez banki.

 24. Luap juz wiemy, gdybys mial fabryczke, sprzedal bys ja dla pana z zachodu za 1/10 wartosci, po czym wynajal bys sie tam jako parobek za 2.5 zl na godzine na umowie smieciowej. Gdzie tam, tyral bys nawet za miske kartofli. To twoja mysl ekonomiczna.

  Gdyby ci dach przeciekal sprzedal bys dom oczywiscie dla pana z zachodu po czym wynajal bys gdzies piwnice by mieszkac. Tak przeciez lepiej. Ile bys oszczedzil, pomysl.
  A gdy ci dziecko zachoruje to zastrzel nieudacznika, bron bosze kurwa mac nawet nie mysl by do nieudacznika doplacac. Twa parobcza mentalnosc powinna stac nie zachwiana.

 25. „BFG to nie budżet. To kasa ze składek płaconych przez banki.”

  Jest finansowany także przez pożyczki NBP/ środki z budżetu.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Bankowy_Fundusz_Gwarancyjny#Finansowanie_Funduszu

  I na pewno nie posiada gotówki na pokrycie swoich zobowiazań, więc wiadomo o chodzi 😉

 26. to sa spoldzielnie ale bez prawa dla spoldzielcow jakie sa zapewnione spoldzielniom w europie. klopoty skokow nastapily po zmuszeniu ich do oddawania tej samej kwoty bankowi centralnemu jak inne banki na fundusz ubezpieczen miedzybankowych, ale o ty nie pisac, bo goje zaczna patrzec krytycznie i po co im macic w pustakach

 27. „klopoty skokow nastapily po zmuszeniu ich do oddawania tej samej kwoty bankowi centralnemu jak inne banki na fundusz ubezpieczen miedzybankowych”
  No to konkretnie poproszę.
  Ile musiały wpłącić SKOKi w 2013 na BFG?
  Więcej niż 400mln strat jakie miały w 2013? 😉

  Polecam przeczytać np:
  http://samcik.blox.pl/2013/06/KNF-miazdzy-SKOK-i-80-kas-do-naprawy-37-pozyczek.html

 28. Ja to się dziwię, że Polska,ma tylu znawców tematu, a z kryzysu wyjść nie możemy. Drodzy Państwo zbliżają się wybory samorządowe zakasać rękawy i do roboty. Jak tyle mądrych , uczciwych głów będzie zarządzać naszym krajem, to za parę lat będziemy opływać w luksusach. Tylko śpieszcie się, żebym jeszcze i ja dożyła lepszych czasów.

 29. Callunac, a ja sie dziwie ze ty nie wiesz ze to dyktator Donek swa osoba ustala dozwolony poziom intelektu na kazdym szczeblu zarzadzania krajem a kazda z organizacji i agencji jest skurwiona po przez partyjny nepotyzm. Co widac tysiace kilometrow od Polski. W Polsce nie ma miejsca dla ‚znawcow’, tylko kundle sa potrzebni.

  I co za wyzwanie; ‚zakasac rekawy i do roboty’… Kobito widc ze jedziesz na dopalaczach i bolszewickim heroizmie wczesnych lat 1920. Nie, w Polsce nic sie nie da naprawic. Ststem wladzy jest nie naprawialny, prowadzi do upadku kraju. Za 3-5 lat Polska bedzie jak Somalia. Albo podzielona miedzy Niemcy i Rosje.

 30. Szanowny Panie Red:)
  wracając do tematu Pańskiego felietonu: wydaje mi się, że wszyscy (miś to brzmi dumnie) moglibyśmy się podpiąć pod państwową pomoc. To tylko kwestia efektu skali. Gdyby – teoretycznie – powstał np. ogólnodostępny trust tzw. misiów ( albo raczej tylko tych bardzo małych misiów) i przejął ich wszystkie obowiązki składkowo – podatkowe… Jest tych misiów troszkę – a razem z rodzinami to już całkiem spora „minority” społeczna, czytaj WYBORCY, czytaj siła nacisku. Pomarzyć…

 31. Luap ekspercie weglowy i ekonomisto z parobcza mentalnoscia. Przeczytaj link ponizej.
  Nie do wiary !!! Niemieckie kopalnie dostaja subsydia od rzadu. Wstydz sie ‚wolno-rykowcu’. Sprowadz sobie do Niemiec dr zdrajce Balcerowicza. Czeka was duzo pracy przy zamykaniu i sprzedawaniu niemieckich kopalni. (autostrad rowniez bo rzady do nich doplacaja).
  http://tvn24bis.pl/informacje,187/niemcy-wracaja-do-wegla-glownie-amerykanskiego,454557.html

 32. Uwaga ostrzezenie!!!!Mister wyje.. jest chory-nie potrafi czytac i…..zabiera glos!!!

 33. W tym samym numerze TVN24bis.pl
  ” 16 lipca 2014, 6:14Australijczycy biorą się za polski węgiel. Australijska firma Linc Energy, która zapowiadała inwestycje w rozwój technologii podziemnego zgazowania węgla kamiennego (PZW) w Polsce
  Australijska firma Linc Energy, która zapowiadała inwestycje w rozwój technologii podziemnego zgazowania węgla kamiennego (PZW) w Polsce, przechodzi od słów do czynów, twierdzi „Puls Biznesu”.
  Polak nie potrafi, Australijczyk tak.

 34. Jak pierwszy parowoz pojawil sie na swiecie byli tacy ktorzy tez sie go bali.
  Pod ziemia jest ropa, metan, czesto pod dyzym cisnieniem, ale nikomu do glowy nie przychodzi by sie do niej nie dowiercac, bo ucierpi powierzchnia.
  Trzeba sie na cos zdecydowac: albo jest sie w pierwszym swiecie i prowadzi sie gospodarke na jego poziomie, albo chce sie zostac w tyle, bo sie nie rozumie wspolczesnego swiata? Ten swiat potrzebuje energii ktorej potrzebuje coraz wiecej. Jakos nikt nie chce wrocic do furmanki, a woli latac samolotami, chociaz te sa najwiekszym zrodlem CO2 do atmosfery. Wedlug moich spostrzezen Polska tym sie rozni od pierwszego swiata iz najpierw sie daje zgode na budowe domow, a potem kiedys w przyszlym nigdy ktos wreszcie sie zlituje i polozy asfalt do tych domow. Znam takie miejsca, a jest ich mozna powiedziec wiekszosc w malych miasteczkach gdzie domy stoja od ponad pol wieku, a jak jezdzili do nich po gliniance tak jezdza. W komunie sie stosowalo zasade ze najpierw inwestycja drogi pozniej. Czy cos sie zmienilo? To jest polski koszmar. Podobnie tylko w Rosji.
  Niemcy maja asfalt na drogach nawet na kaze pole, bo wiadomo ze jak ciagnik nie oczysci sie na drodze polnej, to przyciagnie bloto na publiczna. No coz, krajowcy tego nie dostrzegaja. Widocznie „taki mamy klimat”.

 35. @Marcin, tak zacofanie jest widoczne w sposobie myslenia gigantycznej armi urzedasow w dodatku maja teraz nowego pana ktory narzuca na nich klauzule sumienia.

  Ale,… austariljczycy powinni najpierw podpalic zloza wegla pod Sydney i miec dobra zabawe.

  Zauwaz ze ci co krytykuja i udaja liderow czseto sami nie sluza dobrym przykladem. Np silnie scentralizowane Niemcy z Angela Merkel na stadionie wygrali mistrzostwa swiata w pilce noznej. Pod tak scislym nadzorem nie mogli nie wygrac. A Luap promuje decentrlizacje w Polsce. I co za wsyd w tym ze kraju, przykladzie gospodarki rynkowej i cudow prywatnej wlasnosci okazuje sie ze rzad federalny doplaca do gornictwa.
  A niejaki Luap zamiast posprzatac wlasne podworko wrzeszczy na polskie gornictwo choc wszystko wskazuje ze nawet kopalni w zyciu nie widzial.

  Podejrzewam jednak ze Luap ma pewne zaslugi w walce z doplatami.
  Na pewno obrzucil kamieniami nie jednego inwalide bo przeciez tacy korzystaja z pomocy, sa bezbronni a wiec latwo ich pouczyc o gospodarce rynkowej, jak nie stoisz na wlasnych nogach to zdechnij.

  Tak wiec w skali makro wedle tych ze nauk Luapa, dr zdrajcy balcerowicza i jego sponsorow Sacha, Sorosa i miedzynarodowej kliki bankstrow Polska po 25 latach deficytow na doplatach przez dzieci i pokolenia jeszcze nie urodzone nie powinna wogole istniec.

 36. Moim zdaniem autor kalkuluje zyski/korzyści w krótkim terminie. Wówczas faktycznie takie wspomaganie wygląda źle. Ale są inne elementy, które należy brać pod uwagę:
  – przejęcie LOT-u przez zagraniczną firmę może doprowadzić do sytuacji, że w kryzysowych sytuacjach nie będzie komu obsługiwać rządu (bo np. właściciel pozostałości po Locie będzie z wrogiej opcji w polityce zagranicznej);
  – bankructwo Kompanii Węglowej spowoduje bardzo znaczny spadek ilości pieniądza w obrocie w systemie bankowym, co doprowadzi do zmniejszenia ilości udzielanych kredytów, sprowadzi ryzyko bankructwa banków i rzeszy firm związanych z obsługą KW; jak autor w to wątpi to niech poszuka sobie ile pieniędzy zniknęło z obrotu po bankructwie PBG;
  – bankructwo KW w dłuższej perspektywie może doprowadzić do utraty zainteresowania uczelni górnictwem i w przypadku gdy np. będzie trzeba produkować ropę z węgla może zabraknąć technologii/specjalistów; wówczas trzeba będzie sięgnąć po pomoc zza granicy a za to przyjdzie zapłacić.
  Itp., itd.

 37. 88, polska ynteligencja !!!, byl na kursie u pana na zachodzie, przyuczony do zawodu wypelnia swa misje parobka tyrajac w obozie pracy w Polsce dla pana z zachodu.
  To jest wolnosc ! to jest spelnienie parobczej misji. To satysfakcja z zycia. I jeszcze ma czas na judzenie po blogach i szukanie hakow. Czy moze byc lepiej ?

 38. A co myslicie ze w Polsce jakies czary sie dziac moga – ta cala zabawa w Tygrysa Europy juz sie konczy Polska jest najnormalniej druga Argentyna. SUPER lubie prawde. Panie Prezydencie Putin prosze przyspiesz ta agonie.

 39. Rozumiem chęć ratowania przedsiębiorstw na dodatek polskich i upadających.
  Nie rozumiem wspomagania kościoła, który ma się dobrze i opływa w luksusy.

 40. Panie Kasprowicz, zgoda do Lotu budzet nie powinien doplacac, wystarczylo by zatrudnic tam kompetentnych ludzi, oczyscic z partyjnego nepotyzmu,… Jak Ryan Air potrafi to Lot powinien rowniez.

  Jednakze jezeli przyjmiemy zasade ze jak cos nie ptrafi stac na wlasnych nogach po powinno upasc to jest wiecej niz zadziwiajace ze nazywa pan zmiany po 1989 cudowna transformacja.

  Przeciez chuj dupa i kupa kamieni (to Polska w opini minstra spraw wewnetrznych) nie jest w stanie sama siebie utryzmiac i to juz przez 25 lat z rzedu. Polskie dzieci i pokolenia jeszcze nie urodzone doplacaja. Juz doplacily okolo 900 mld zl. To dlug publiczny. Unia doplaca. W latach 2007-14 Unia doplacila okolo 300 mld zl i w latach 2014-2020 doplaci nastepne 300 mld zl. Emigranci doplacaja wysylajac pieniadze do kraju w wysokosci 20-25 mld zl co roku. To okolo 565 mld zl po 89. I darowizn, doplat bylo wiecej.

  Na jakiej wiec zasadzie chuj dupa i kupa kamieni ma istniec ? Jak to mozna nazywac cudowna transformacja ? Jezeli Lot powinien zniknac to tym bardziej chuj dupa i kupa kamieni.

  (PS, nie podjeto zadnej akcji dysciplinarnej przeciwko ministrowi spraw wewnetrznych. Wrecz przeciwnie Sejm dal mu wotum zaufania. Co jest jednoznaczne z formalna akceptacja nazwy Polski jako chuj dupa i kupa kamieni)

 41. Andrzej 52:chyba bede pisal o wiele mniej,bo wkurza mnie stale poprawianie bledow tych 2 blaznow.
  Dla jednego z nich Sachs ,to osoba i potem pisze dalej swoje wypociny medrka z Pikutkowa Dolnego mieszkajacego w RFN,a poprawianie bzdur tego Mister Wyje… nie ma sensu,bo ten nawet nie wie co pisze o gornictwie!

css.php